Staré divadlo Karola Spišáka Nitra

20. 06. / 14:30 – 15:30 / Divadelné námestie

Predstavte si, čo sa stalo... Z malého hrášku sa narodil človiečik. Je síce maličký, ale silu má ako ten najväčší zbojník. Tento chlapec vám chce ukázať, že je najsilnejší na celom svete. Neveríte? Príďte sa pozrieť, ako nás dá všetkých do laty!   

Lucia Åbergh: Janko Hraško

réžia: Kamil Žiška

dramaturgia: Peter Chmela, Petra Babulícová
scéna: Miro Duša
kostýmy: Ivana Gontková
hudba, réžia: Kamil Žiška

hrajú:
Miroslav Bakura
Danica Hudáková
Ivan Gontko
Martina Slobodová / Chantal Calcagni
Miloš Kusenda

Premiéra: 10. 2. 2017

Kamil Žiška spolupracoval ako režisér, dramaturg, textár či autor s mnohými činohernými i bábkovými divadlami na Slovensku, v Čechách aj v Poľsku. Venuje sa autorskému kabaretu. V jeho režijnej tvorbe je výrazná línia autorských inscenácií o živote svetových aj slovenských osobností. Je nositeľom viacerých divadelných ocenení.

V inscenácii Janko Hraško počujeme hudbu, ktorá nám pripomína pomalé padanie hrášku na podlahu a vidíme trojmetrové bábky, ktoré sa smejú a strachujú ešte presvedčivejšie než dospelí. (...) Inscenácia je plná vizuálne príťažlivých obrazov, ktoré diváka poláskajú. Najpríťažlivejšie pôsobia trojmetrové bábky a je dôležité povedať, že všetky sú nositeľmi charakteristických vizuálnych vlastností.

Mirka Košťálová: Janko Hraško: Keď ti trojmetrové bábky nazerajú do duše. In: divadlo-ocami-mirky.blogspot.sk, 9. 2. 2017


Pouličné predstavenie pre celú rodinu.


Slovenské komorné divadlo Martin, Divadelná 1, 03601 Martin, Slovenská republika