Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava Bratislava

25. 06. / 19:00 – 21:15 / Národný dom

Ostrovského komédia ani po takmer sto päťdesiatich rokoch nestráca nič na svojej aktuálnosti. Dokonca je aktuálnejšia čoraz viac. Aj dnes predsa platí, že kariéra a postavenie sa nezískavajú talentom a usilovnosťou, ale schopnosťou získať si správnych ľudí na tých správnych miestach. Ako hovorí hlavný hrdina Glumov: „Ak chceš získať postavenie, musíš si získať tých hore. Je hlúpe ich dráždiť. Treba im lichotiť – hrubo a bezohľadne.“

Alexander Nikolajevič Ostrovskij: Aj múdry schybí

preklad: Ján Ferenčík
dramaturgia: Roman Olekšák
scéna. Paľo Andraško
kostýmy: Eva Kleinová
hudba: Róbert Mankovecký
réžia: Valeria Schulczová

hrajú:

Marián Mitaš
Danica Jurčová
Anna Javorková
Milo Kráľ
Ivo Gogál
Gregor Hološka
Anna Šišková
Monika Potokárová
Peter Kadlečík

Valeria Schulczová (1975) absolvovala réžiu a dramaturgiu na VŠMU v Bratislave. Od roku 2002 pôsobí v divadlách na Slovensku a v Českej republike (Slovenské národné divadlo, Mestské divadlo P.O. Hviezdoslava, HaDivadlo, Divadlo Rokoko, Divadlo na Zábradlí, Divadlo Petra Bezruča, Západočeské divadlo, A studio Rubín) ako režisérka a dramaturgička. V rokoch 2002 – 2004 bola šéfkou HaDivadla v Brne. Od roku 2004 spolupracuje aj s televíziami, pre ktoré vytvorila niekoľko seriálov.

Zámer tvorcov bol očividný, výrazne fraškovitú prvú časť mala striedať časť temnejšia, s jasnými narážkami na slovenskú politickú scénu. (...) Aj múdry schybí v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava  možno nie je živelná komédia, v ktorej jeden vtip strieda druhý. Je to však aktuálna a kvalitne vybudovaná inscenácia s nápadom. 

Soňa Smolková: Koľkokrát ešte budú múdri chybovať? In: kultura.pravda.sk, 25. 12. 2014

Premiéra: 13. 12. 2014

Pre divákov od 15 rokov.

Po predstavení diskusia tvorcov s divákmi.

VSTUPNÉ 15€ - VYPREDANÉ


Slovenské komorné divadlo Martin, Divadelná 1, 03601 Martin, Slovenská republika