Bábkové divadlo Žilina

27. 06. / 9:30 – 10:30 / Národný dom

Rozprávka na motívy Rudyarda Kiplinga. Kedysi dávno, pradávno, keď zem bola ešte celkom nová, zrodila sa Afrika. Kdesi v jej strede žili všakovaké zvieratá: žirafy, antilopy, škriekajúce opice, veľký krokodíl, dlhonohý pštros, stará korytnačka, krvilačný leopard, dlhý had menom Krajta a malý, zvedavý sloník Bimbo. V tom čase slon ešte nemal chobot. Namiesto neho mu pred očami vytŕčal iba akýsi výčnelok, ktorý sa ponášal na vyčaptanú papuču alebo rypáčik. Deti, ktoré chcú vedieť, odkedy majú slony dlhé choboty, sa spolu s nami môžu vybrať do Afriky.

Ján Ozábal: Zvedavý sloník               

dramaturgia: Petra Štorcelová
scéna, kostýmy a bábky: Eva Farkašová
hudba: Ľudmila Štefániková
pohybová spolupráca: Peter Tabaček
hlasová spolupráca: Martin Geišberg
úprava a réžia: Peter Palik

hrajú:

Jozef  Abafi
Anna Čitbajová
Ján Demko
Jana Eliášová
Barbora Juríčková
Michal Németh
Juraj Tabaček
Bibiána Tarasovičová

Peter Palik (1979) vyštudoval bábkarskú réžiu a dramaturgiu na VŠMU v Bratislave. Od roku 2008 pôsobil v Bábkovom divadle Žilina, od roku 2013 je režisérom v Spišskom divadle. Ako režisér a autor spolupracuje so Slovenským rozhlasom, televíziou a s viacerými divadlami na Slovensku, v Čechách a Maďarsku. Okrem toho sa venuje pedagogickej práci, tvorbe pre deti a mládež, je tiež aktívnym lektorom bábkarských a divadelných tvorivých dielní. Je jedným zo zakladateľov festivalu Bábková Žilina.

Rozhodujúcim prínosom inscenácie je, že režijná koncepcia sa stretla s náročnou výtvarnou realizáciou Evy Farkašovej. Netradičné riešenie zvieracích postáv prostredníctvom odkrytého technologického mechanizmu na tele jednotlivých hercov, predstaviteľov zvierat, je v podmienkach slovenskej bábkarskej scénografie originálnym prínosom.

Vladimír Predmerský: Päťdesiatročný Sloník v novom šate. In: Monitoring divadiel na Slovensku – www.monitoringdivadiel.sk

Premiéra: 6. 12. 2014

Pre deti od 3 rokov. Po predstavení pozývame všetky deti na tvorivú dielňu do foyer Štúdia SKD.

VSTUPNÉ 3€ - VYPREDANÉ


Slovenské komorné divadlo Martin, Divadelná 1, 03601 Martin, Slovenská republika